خبرگزاری فارس
رئیس هیأت نجات غریق و غواصی استان البرز گفت: البرز در حال حاضر یکی از غنی ترین استان ها در زمینه شنا و نجات غریق بوده و بار داوری اکثر مسابقات کشوری بر دوش داوران البرزی است.
بیژن پیریایی، رئیس هیأت نجات غریق و غواصی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار فارس در البرز در رابطه با برگزاری دوره داوری نجات غریق استان های مرکزی کشور به میزبانی البرز که برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری این دوره ها افزودن سرمایه های داوری استان است که باید جهت برگزاری مسابقات با کیفیت و مطلوب، دانش داوران این رشته به روز و در بهترین سطح باشد.
رئیس هیأت نجات غریق و غواصی استان البرز افزود: البرز در حال حاضر یکی از غنی ترین استان ها در زمینه شنا و نجات غریق بوده و بار داوری اکثر مسابقات کشوری بر دوش داوران البرزی است؛ حدود 80 نفر از استان های مختلف از جمله البرز، تهران، قزوین، مرکزی، قم و … در این دوره که یکی از پر استقبال ترین دوره ها بود حضور داشتند.
وی با اشاره به اینکه کمتر از یک ماه از انتخابات این هیأت می گذرد، اظهار کرد: در این مدت شاهد موفقیت دختران و پسران البرزی در مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور بودیم که موفق شدند مقام دوم مسابقات نجات غریق کشور را بین ۲۹ استان کسب کنند؛ برای اولین بار بود که وزارت ورزش رشته نجات غریق را در المپیاد استعدادهای برتر کشور گنجانده بود.
به گفته رئیس هیأت نجات غریق و غواصی استان البرز، یکی از اقدامات و اتفاقات خوبی که برنامه ریزی های لازم برای برگزاری آن در حال انجام است، مسابقات ‌مانور برای ناجیان غریق به منظور آمادگی فنی و بدنی هر چه بیشتر با تشکیل کار گروهی در این رابطه است.
وی افزود: یکی از وظایف مهم هیأت نجات غریق برگزاری مسابقات و توجه بیشتر به رده سنی نوجوانان است و تلاش می کنیم با تربیت ناجیانی کارآمد و با مسؤولیت به تمامی استخرها خدمات ارائه دهیم و نگرانی های خانواده های البرزی را از حضور فرزندانشان در استخرها و مجموعه های آبی برطرف کرده و رضایت آن ها را جلب کنیم.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *